Jak szukać zleceń budowlanych?

Posted on

Wiele firm budowlanych zastanawia się, w jaki sposób zdobywać kolejne zlecenia budowlane, by firma mogła płynnie działać. W praktyce lepiej przyjąć określoną strategię i mieć zapełniony kalendarz nawet na sezon do przodu, niż liczyć na to, że z tygodnia na tydzień będą pojawiać się klienci.

Jaka jest idealna ekipa budowlana?

Osoby, które szukają ekipy budowlanej, jak mantrę powtarzają, że powinna być:

  • solidna,
  • terminowa,
  • tania.

Każdy oczekuje, że remont lub budowa będą przebiegać bez przeszkód a dzięki zaangażowaniu fachowców wszystko skończy się szybko i dobrze.

Wiele firm budowlanych zastanawia się, w jaki sposób zdobywać kolejne zlecenia budowlane, by firma mogła płynnie działać

Reklama przede wszystkim

Aby klienci trafili do firmy, muszą wiedzieć o jej istnieniu. Warto zainwestować w prostą stronę internetową i uzupełnić dane kontaktowe w internetowych katalogach. Firma, której dane dostępne są w internecie będzie postrzegana jako bardziej wiarygodna.

Strona internetowa musi zawierać podstawowe informacje na temat tego, jaki zakres robót budowlanych świadczy firma i jakim sprzętem dysponuje. Nie bez znaczenia będą również zdjęcia z wykonanych wcześniej zleceń. Trzeba wcześniej uzyskać zgodę zleceniodawców, ale zdjęcia przedstawiające mieszkanie przed remontem i już po, będą wiarygodne dla innych klientów.

Warto także założyć profil w mediach społecznościowych, najlepiej na Facebook i pokazywać, jak przebiegają pracę przy bieżących zleceniach budowlanych . To najtańsza forma reklamy, zwłaszcza jeśli zadowoleni klienci będą udostępniać informacje o firmie swoim znajomym.

Portale ze zleceniami i przetargi


Warto przeglądać portale internetowe, na których pojawiają się informacje na temat zleceń budowlanych . Można również odwiedzać strony z otwartymi przetargami budowlanymi. Małe firmy nie mają takiego potencjału, by startować w nich samodzielnie, ale mogą współpracować z dużymi podmiotami przy realizacji większych zleceń.

Zlecenia pojawiają się również na lokalnych portalach, gdzie warto zaglądać. Podobnie miejscowe fora internetowe mogą stać się źródłem zleceń budowlanych .

Współpraca z innymi firmami

Warto też nawiązać kontakt z osobami, które mogą polecić firmę do wykonywania prac budowlanych. Można współpracować z architektem lub geodetą. Jeśli firma zajmuje się robotami wykończeniowymi, może nawiązać kontakt z firmami, które wykonują prace przy stawianiu ścian. Po skończeniu pracy mogą polecić ekipę do wykonania kolejnego etapu robót.

Najważniejsza jest solidność

Osoby, które budują lub remontują dom często szukają kogoś z polecenia. Pytają wśród znajomych, czy znają solidną ekipę, która mogłaby im pomóc w budowie. Warto pracować na opinię solidnej i rzetelnej firmy podczas realizacji każdego zlecenia. To zaprocentuje w przyszłości kolejnymi kontraktami.